Předmět činnosti

virtuální realita – projekční virtuální realita

Současné rozdělení je VR – virtual reallity versus AR – augmented reality. Zatím co ve VR scéně se pohybujete v počítačovém modelu, v AR scéně se prolíná reálný svět s virtuálním.

Vyšší třídou projekční virtuální reality se zabývají dva nejsilnější zástupci. Oculus a HTC. Jejich 3D brýle pro virtuální realitu jsou podporovány sadou kamer a ručních ovladačů. Zatím musí být propojeny kabelem k velmi silnému počítači, s výbornou grafickou kartou. Bezdrátový přenos je možný pouze dokoupením wifi setu, který vytvoří přímé spojení mezi brýlemi a počítačem. Počítač by měl být složen s certifikovaných dílů výrobce virtuální reality, protože výsledný efekt je na jeho výkonu velmi závislý. Kamery přenášejí do virtuální reality scény Vaše pohyby a scéna na ně reaguje. Ruční ovladače pak díky tlačítkům a gyrosenzorům umožňují ovládat promítanou aplikaci. Pouze HTC podporuje počítače Apple, nicméně pouze v nejsilnějších verzích iMac.

Virtuální realita či VR aplikace (software) je reprezentována nejen 3D hrami, filmy a výukovými programy (vesmír). Programy pro procházení architektonickým modelem jsou Revizto, Furoz, Umbra, Iris Prospect a TwinMotion. ARCHICAD umožňuje uložení modelu, který můžete do těchto aplikací importovat a následně komentovat, značkovat a měřit případně snímkovat. ARCHICAD nabízí propojení s různými programy a technologiemi, za zmínku stojí Twinmotion, Enscape, Fuzor, VRcollab, Lumion, BIMx a Google CardBoard.

Kontaktní údaje

Město:Praha 4
Ulice:Nad Obcí I 1392/2
PSČ:140 00
IČ:62907492
E-mail:cegra@cegra.cz
WWW:http://www.cegra.cz
Telefon:+420 257 310 090
Fax:

Leták