kotle na oleje

Hoval spol. s r.o. kotle na oleje - vysokoteplotní kotle na oleje

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

kotle na oleje

 

kotle na oleje - vysokoteplotní kotle na oleje

 

Vysokoteplotní kotle na olej Hoval Max-3 s externím hořákem pro provoz na lehké topné oleje a extra lehké topné oleje - obecně je extra lehký topný olej (ELTO, TOEL nebo také TOLEX) směsí hydrogenačně odsířených ropných destilátů. Lze jej spalovat jak v lokálních topidlech, tak i v kotli na olej pro ústřední vytápění.

 

Kotle na olej dáno dle hořáku, který určuje co lze v kotli spalovat (lze i duální hořák na obě média s možností přepnutí), se svým komfortem obsluhy a možnostmi regulace podobají topidlům plynovým. Standardně se používají kotle na olej jako vysokoteplotní kotle pro topný olej a liší se v zásadě jenom instalovaným hořákem.

 

Olej určený pro kotle na olej obsahuje účinné přísady k zabezpečení potřebných nízkoteplotních vlastností pro zlepšení mazivosti, protikorozních vlastností a oxidační stálosti kotle na oleje zejména při skladování. Jde o červenou čirou kapalinu. Extra lehké topné oleje pocházející přímo z českých rafinérií mají parametry vysoce jakostní motorové nafty.

 

Při spotřebě ELTO pro provoz kotle na olej je vratná podstatná část spotřební daně. Jako palivo je v současné době extra lehký topný olej z hlediska provozních nákladů srovnatelný se zemním plynem, dokonce jej předčí.

 

Firma Hoval nabízí ve svém sortimentu vysokoteplotní kotle na oleje široký výkonový rozsah kotlů Hoval Max-3. Jedná se o 3tahový ocelový kotel na olej podle EN 303 část 1 a 2 a EN 304 pro spalování topného oleje.

 

Tento druh topidla je svým provedením kvalitním a spolehlivým výrobkem pro vysokoteplotní provozy a firma Hoval je jeden předních výrobců na trhu, který dokáže tento druh kotle na oleje nabídnout a dodat na evropský a český trh.