Předmět činnosti

Tlakové nádoby k vodárnám - speciální tlaková nádoba k vodárně se používá pro zpomalení nárůstu a poklesu tlaku a k eliminaci rázů ve vodovodním řadu při zásobování pitnou i užitkovou vodou. Pro využití jak v domácích vodárnách pro rodinné domy, tak pro náročnější využití pro bytové domy, komerční objekty či celé lokality se využívají tlakové nádoby různých provedení a velikostí dle toho, zda se jedná o systém vodárny či ATS s tlakovými spínači nebo s frekvenčním měničem a také v závislosti na odebíraném množství vody a počtu připojených uživatelů.

Pro správnou funkci vodárny je nezbytný správný protitlak vzduchu v tlakové nádobě. Voda jako taková je nestlačitelná, proto je v tlakové nádobě stlačován tento přednaplněný vzduch. Z výroby jsou tlakové nádoby k vodárnám přednaplněny často dusíkem, ovšem při běžném provozu se pak tlak v nádobách obvykle doplňuje pomocí kompresoru běžným vzduchem.

V nejběžnějších tlakových nádobách jsou vzduch a voda odděleny vakem, voda se nachází ve vaku a nedochází k jejímu styku s vlastním plechovým tělem tlakové nádoby. Vaky v nádobách jsou vyměnitelné. Standardně se po výrobu vaků používá materiál EPDM, u větších tlakových nádob se pro pitnou vodu ve vodárenství používají vaky butylové.

Dnes se stále častěji využívají tlakové nádoby k vodárnám s butylovými membránami. Membránové tlakové nádoby se využívají také u vodáren a ATS s frekvenčními měniči, kde se používají nádoby menších velikostí. Membránové tlakové nádoby mají kvalitní povrchovou úpravu, plastovou vložku v nádobě a bezúdržbové provedení téměř bez úniku vzduchu z nádoby, čímž prodlužují životnost a bezproblémový provoz domácích vodáren.

Tlakové nádoby k vodárnám se vyrábí v těchto tlakových řadách:  PN 8, PN 10, PN 16, PN 25 barů.

Více informací na Tlaková nádoba k vodárně.

Kontaktní údaje

Město:Praha 9 - Kyje
Ulice:Hamerská 536
PSČ:198 00
IČ:62578316
E-mail:cerpadla@sigmontpraha.cz
WWW:http://www.sigmontpraha.cz/prodej-cerpadel/tlakove-nadoby-na-vodu
Telefon:+420 281 861 722
Fax:

Leták