Předmět činnosti

tlakové nádoby s vakem - tlakové nádoby na vodu s vyměnitelným vakem

Naše speciální tlaková nádoba s vakem se používá pro zpomalení nárůstu a poklesu tlaku a k eliminaci rázů ve vodovodním řadu při zásobování pitnou i užitkovou vodou.  V posledních desetiletích tlakové nádoby s vakem nahradily dřívější provedení nádob bez vaku. Oproti nádobám bez vaku čerpaná voda nepřichází do styku s plechovým tělem nádoby – nachází se ve vaku, což umožňuje úsporu materiálu a tlakové nádoby tedy mohou být lehčí.

Pro správnou funkci tlakové nádoby s vakem je nezbytný správný protitlak vzduchu v  nádobě. Voda jako taková je nestlačitelná, proto je v tlakové nádobě stlačován tento přednaplněný vzduch. Z výroby jsou tlakové nádoby k vodárnám přednaplněny často dusíkem, ovšem při běžném provozu se pak tlak v nádobách obvykle doplňuje pomocí kompresoru běžným vzduchem.

Vaky v tlakových nádobách jsou vyměnitelné, uchycené přírubou tlakové nádoby. Standardně se po výrobu vaků používá materiál EPDM, u větších tlakových nádob se pro pitnou vodu ve vodárenství používají vaky butylové. U větších tlakových nádob (dle výrobce cca od 100 l) mívají nádoby do vaku dva otvory, jeden dole, v přírubě tlakové nádoby a druhý na vrchu nádoby.

Tlakové nádoby s vakem se vyrábí v těchto tlakových řadách:  PN 8, PN 10, PN 16, PN 25 barů, objemy tlakových nádob s vakem se pohybují od 2 do 5000 litrů.

Více informací na Tlakové nádoby s vakem.

tlakové nádoby s vakem, tlakové nádoby na vodu s vakem, tlakové nádoby s vyměnitelným vakem

Kontaktní údaje

Město:Praha 9 - Kyje
Ulice:Hamerská 536
PSČ:198 00
IČ:62578316
E-mail:cerpadla@sigmontpraha.cz
WWW:http://www.sigmontpraha.cz
Telefon:+420 281 861 722
Fax:

Leták