odvětrávané sokly

CIDEM Hranice a.s., divize CETRIS odvětrávané sokly - funkční odvětrávané sokly

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

odvětrávané sokly

 

odvětrávané sokly - funkční odvětrávané sokly

 

Odvětrávané sokly představují ideální řešení všude tam, kde dochází ke zvýšené zátěži spodních částí budov. Zejména jsou to ty spodní části staveb nad upraveným terénem, které jsou namáhány působením vlhkosti (např. neprovedené hydroizolace) a nadměrným znečišťováním ( např. když se v sousedství nachází silnice nebo frekventovaný chodník).

 

Každý z majitelů takto postižených domů sám jistě ze své zkušenosti nejlépe ví, že tyto procesy postupně provází nepříjemné vzhledové záležitosti - vzdouvání omítek, odpadávání lepených obkladů popřípadě vytváření neodstranitelných výkvětů a jiných vzhledových vad. Mimo to ale působením mrazu může docházet i k degradaci zdiva a zvýšená vlhkost také výrazné snižuje tepelný odpor obvodového zdiva.

 

Odvětrávané sokly z cementotřískových desek CETRIS® jsou jednou z možností spolehlivého řešení. Cementotřísková deska CETRIS® je mrazuvzdorná, odolná vůči povětrnostním vlivům, nedegraduje působením vlhkosti.

 

Odvětrávané sokly z cementotřískových desek CETRIS® mají nespočet výhod.

 

- případ rekonstrukce:

 

  • překrytí vodou, vlhkostí či jinak poškozeného zdiva
  • oprava a náhrada poškozených obkladů
  • ochrana nadměrně znečišťovaných částí budov

 

- případ novostavby:

 

  • zajištění volného vysychání zdiva
  • překrytí případných smršťovacích trhlinek
  • spolehlivé upevnění i velkoformátových desek

 

Pro odvětrávané sokly je vhodná cementotřísková deska CETRIS® DEKOR. Deska CETRIS® DEKOR je opatřená akrylátovou mozaikovou dekorativní omítkou a na výběr jsou 4 různé kombinace probarvených kamínků s velikosti do 1,2 mm.