podlahové desky

CIDEM Hranice a.s., divize CETRIS podlahové desky - cementotřískové podlahové desky

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

podlahové desky

 

podlahové desky

 

Cementotřískové podlahové desky CETRIS® PD a cementotřískové podlahové desky CETRIS® PDB uložené na nosnících se hojně používají jak pro vytvoření podlahy v novostavbách, tak při rekonstrukcích. Klasická pevná konstrukce podlah se skládá z  jedno nebo obousměrných nosníků (dřevěné hranoly – polštáře, ocelové nosníky, apod.). Jako záklop jsou použity cementotřískové podlahové desky CETRIS® PD a CETRIS® PDB v jedné vrstvě a jsou  přišroubovány k nosníkům. Podlahové desky CETRIS® PD a podlahové desky CETRIS® PDB se kladou na sraz a spoj se zajistí dispersním lepidlem, aby bylo zaručeno spolupůsobení desek.

 

Podlahové desky jsou formátem uzpůsobené k jednoduché montáži – velikost podlahové desky je 1250x625 mm, po obvodě je opatřena perem a drážkou s hloubkou 10 mm. Nabízena je ve dvou variantách – CETRIS® PD a CETRIS® PDB. Podlahové desky CETRIS® PDB jsou na rozdíl od podlahových desek  CETRIS® PD broušené – kalibrované s tloušťkovou tolerancí max. +/- 0,3 mm.  Na přání je možno dodat podlahové desky v různých rozměrech – takto jsou například řešeny podlahy v modulární výstavbě (staveništní, obytné a technologické kontejnery). Podlahové desky jsou nabízeny v tloušťkách 16 - 28 mm, ve variantě  CETRIS® PDB -  podlahové desky broušené až do tl. 38 mm.

 

U obou typů podlahových desek jsou rozlišeny rubové a lícové strany kvůli pokládce.  Vzhledem k tomu, že drážka není vyfrézována ve středu hrany desky rozlišujeme rub a líc podlahového dílce. Podlahové desky  CETRIS® PDB  jsou určeny pro vytvoření podlahové konstrukce pod tenkostěnné podlahové krytiny (PVC, koberec), a podlahové desky CETRIS® PD  jsou pak  určeny pod keramickou dlažbu, dřevěné parkety nebo  laminátové plovoucí podlahy.