zelený cement

zelený cement - co je zelený cement?

Českomoravský cement, a. s.

 
Mokrá 359, Mokrá-Horákov, 664 04
 
+420 544 122 111
 
IČ: 26209578
DIČ: CZ26209578
Průmyslové obory

zelený cement

Českomoravský cement, a. s.

 
zelený cement – co je zelený cement?
 
Zelený cement je jedním z klíčových témat současného stavebnictví. Jedná se o ekologickou alternativu k běžně vyráběnému cementu, který je zodpovědný za vysoké emise oxidu uhličitého během výroby. Zelený cement je vyroben z méně znečišťujících materiálů, jako je například popílek, ale i další odpadové materiály. Tímto způsobem se daří minimalizovat emise CO2 vznikající během výroby a celkově snižovat negativní vliv stavebnictví na životní prostředí.
 
Inovativní technologie umožňují vyrábět zelený cement v různých variantách, přičemž je zajištěno, že výsledný produkt má požadovanou pevnost a odolnost. Zelený cement tak nabízí nejen ekologickou, ale i kvalitativní alternativu ke klasickému cementu.
 
Zelený cement se již začíná prosazovat na trhu a mnoho firem se snaží najít způsoby, jak ho použít v různých projektech. Vzhledem k rostoucímu důrazu na udržitelnost a ochranu životního prostředí lze očekávat, že zelený cement bude hrát stále větší roli v budoucnosti stavebnictví. Tím se zelený cement stává součástí širšího trendu tzv. zeleného stavebnictví, které kromě výstavby ekologických budov také zahrnuje snahy minimalizovat dopad stavebnictví na přírodu a snižovat energetickou náročnost budov.
 
Využití zeleného cementu lze také využít pro marketingové účely a podpořit tak větší povědomí o této inovativní technologii. Zelený cement je příkladem toho, že i stavebnictví může být součástí udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Cement

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky