izolace zemědělských budov

izolace zemědělských budov - aplikujeme pěny pro izolace zemědělských budov

POCTIVÁ IZOLACE s.r.o.

  
Ke Hřišti 202/1, Dobronín, 588 12
  
IČ: 14270340
DIČ: CZ14270340
Průmyslové obory

izolace zemědělských budov

POCTIVÁ IZOLACE s.r.o.

 
IZOLACE ZEMĚDĚLSKÝCH BUDOV - PĚNY PRO IZOLACE ZEMĚDĚLSKÝCH BUDOV
 
Zemědělské stavby, ať už nově budované nebo rekonstruované stávající objekty, jsou tak jako jiné budovy zateplovány. Při zateplování zemědělských budov se vyhodnocují ještě další parametry zateplovaných konstrukcí. Mnohdy se neřeší pouze funkčnost tepelné izolace zemědělských budov, ale přihlíží se i k další funkčnosti izolačních materiálů. U zateplení administrativních budov nebo zázemí na farmách, které využívají lidé se zateplení střechy, zateplení stropu nebo zateplení stěny řeší, tak jako u rodinného domu. Většinou se budova zabalí do kontaktního zateplovacího systému s polystyrénovou izolací a probarvenou omítkou. Tím se vyřeší zateplení stěny. Okna se jednoduše vymění za nová. Pro zateplení střechy nebo v pro zateplení stropu se využije technologie foukané izolace od Poctivé izolace. U ostatních zemědělských provozů, jako je chov různých zvířat, přihlíží ke druhu chovaného zvířete a jeho věkové kategorii.
 
Na izolace zemědělských budov pro chov prasat budou kladeny jiné požadavky na budovy s chovem skotu. Metabolismus skotu je jiný než u prasat. Skot vydává velké množství tepla, takže budovy pro skot jsou dnes velmi otevřené a větrají. Zimní období skot snáší také velmi dobře jenom v lehkých nezateplených objektech. Nicméně se zateplením se u skotu také potkáme, a to ve střešních konstrukcích. Střechy kravínů bývají postavené z izolačních sendvičových panelů, které mají vynikající tepelně izolační parametry. V případě kravínu se ale nepoužívají pro zateplení, ale odstínění slunečního záření. Jde nám o chlazení objektu, kde je skot ustájen. Naproti tomu izolace zemědělských budov pro chov prasat vyžaduje zateplení budovy už proti chladu. No a v letních měsících rovněž kvůli letnímu přehřívání. U chovu prasat se k výběru ideální konstrukce se zateplením ještě přihlíží k dalším požadavkům, např. omyvatelnost povrchu, odolnost vůči agresivnímu prostředí, vzduchotěsnot kvůli řízené ventilaci apod. Chov prasat vyžaduje pro každou kategorii zvířat jiný způsob ustájení a tomu musí odpovídat i postavená stáj. Jiné teplotní podmínky vyžaduje narozené sele, jiné podmínky mají selata v předvýkrmu, ve kterém stráví část života a jiné podmínky vyžaduje prase přemístěné do výkrmové haly. Pro každou kategorii zvířat chovu prasat je stáj z hlediska tepelně izolačních parametrů vybavena jinak.
 
A vůbec nejkomplexnější řešení izolace zemědělských budov najdeme u chovu brojlerů – kuřat chovaných na maso. Kuře chované na maso roste od několikadenního kuřete až do výkrmové velikosti v jedné hale. V každém týdnu svého života vyžaduje jiné teplotní podmínky. Mimochodem kuře do jateční velikosti roste cca 36 dnů, tedy cca 6 týdnů. Nejmladší kuřátka vyžadují při naskladnění halu vyhřátou u podlahy na cca 32°C, což v praxi znamená, že u stropu, protože teplo stoupá ke stropům bývá standartně přes 40°C. Izolace zemědělských budov pro chov brojlerů musí být tedy skvěle tepelně izolovaná. Jak kuře roste, potřebuje mít tepla méně. Zároveň potřebuje více větrat. Kuřata v jateční velikosti již teplo vydávají a v letních měsících je nutné začít halu chladit a pokud přijdou velká vedra, tak hala s chovem kuřat se nesmí přehřívat. V těchto obdobích musí skvěle fungovat ventilace a stěny, strop a střecha nesmí být zdrojem přisávání vzduchu z nechtěných částí konstrukce haly. Chov brojlerů je náročný i z hlediska hygieny a požadavků na udržení čistého prostředí. Po každém vyskladnění kuřat na jatky dochází v halách k čištění a dezinfekci. Během roku se haly naskladní a vyskladní zhruba 6 krát, ať je léto nebo zima. V souhrnu řečeno:  izolace zemědělských budov pro chov brojlerů musí být skvěle zateplena, aby se dala velmi dobře a levně vytopit. Zároveň musí odolávat letním vedrům, aby se hala nepřehřívala. Musí být nápomocná s dokonalou řízenou ventilací, aby nepropouštěla vzduch v místech, ve kterých je to nežádoucí. V neposlední řadě musí odolávat agresivnímu prostředí chovu drůbeže a musí odolat dezinfekčním prostředkům. A nesmíme zapomenout na odolnost vůči vysokotlakým myčkám WAP, kterými se po každém vyskladnění hala myje. Poctivá izolace všechny výše uvedené požadavky na izolace zemědělských budov dokáže zajistit ať už se jedná o nové nebo rekonstruované haly. Na některé naše realizované stavby se můžete podívat zde.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Izolace

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky