kouřotěsné dveře

kouřotěsné dveře - dodáváme kouřotěsná dvířka a požární kouřotěsné dveře

Promat s.r.o.

 
Evropská 11/2758, Praha 6 – Dejvice, 160 00
 
+420 224 390 811
 
IČ: 60200375
DIČ: CZ60200375
Průmyslové obory

kouřotěsné dveře

Promat s.r.o.

 
KOUŘOTĚSNÉ DVEŘE - POŽÁRNÍ KOUŘOTĚSNÉ DVEŘE
 
Kouřotěsné dveře a dvířka jsou nedílnou součástí požární ochrany budov a objektů. Tyto speciální kouřotěsné dveře jsou navrženy tak, aby minimalizovaly šíření kouře a plamenů v případě požáru, čímž umožňují evakuaci osob a usnadňují práci zásahovým týmům. Jejich správná instalace je klíčová pro zajištění bezpečnosti a ochrany majetku.
 
Moderní kouřotěsné dveře a dvířka jsou vyrobeny z odolných materiálů a splňují přísné požární normy a certifikace (ČSN EN 1634-3:2005 Zkoušení požární odolnosti a kouřotěsnosti sestav dveří, vrat, uzávěrů, otevíravých oken a prvků stavebního kování). Kouřotěsné dveře jsou navrženy tak, aby odolaly vysokým teplotám a tlakům v případě požáru a udržely svou účinnost i integritu. Díky nim může být šíření kouře v budově minimalizováno, což je klíčové pro ochranu životů a majetku.
 
Investice do kouřotěsných dveří je nezbytná pro zvýšení bezpečnosti budov a objektů. Tyto dveře nejen brání šíření kouře a plamenů, ale také umožňují lépe kontrolovat prostor a usnadňují evakuaci v případě požáru. Správně zvolené kouřotěsné dveře mohou hrát klíčovou roli při minimalizaci škod a rizik spojených s požárem, což je klíčové pro ochranu majetku a bezpečnost osob.
 
Pro výrobu kouřotěsných dveří a dvířek jsou vhodné tyto materiály Promat:
 
  • PROMASEAL®-PL pro kouřotěsné dveře je speciální materiál zpěňující v případě požáru. Vzniklá pěna uzavírá spáry a otvory a tím zamezuje šíření ohně.PROMASEAL®-PL obsahuje rozpínavou aktivní látku vermicular-grafit, která je spojena a zpevněna tepelně stálým systémem pojidel. PROMASEAL®-PL je jednostranně spojen s nosnou rohoží z anorganické hmoty (osnova).
 
  • Vlastním výrobkem jsou i revizní kouřotěsná dvířka či kouřotěsné dveře, která včetně rámu jsou sestavena z desek a přířezů PROMATECT ® pevně spojených s ocelovou konstrukcí křídla a rámu dvířek. Křídlo dvířek je ocelovým čepem přichyceno k rámu K zajištění křídla v zavřené poloze slouží závory umístěné na křídle dvířek a ovládané čtyřhranným klíčem. Mezi rámem a křídlem jsou osazeny pásky PROMASEAL®-PL, které v případě požáru zpění a uzavřou spáru mezi nimi. U kouřotěsného provedení je navíc na křídle dvířek osazeno těsněníproti průniku studeného kouře. K jednomu kusu revizních dvířek Promat®, typ SP je vždy dodáván jeden čtyřhranný klíč.
 
  • Revizní kouřotěsné dveře Promat®, typ SP jsou zkoušena podle ČSN EN 1634-1 (požární odolnost) a ČSN EN 1634-3 (kouřotěsnost).

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Požární systémy

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky