žárovzdorné materiály

žárovzdorné materiály - odolné žáruvzdorné materiály, průmyslové a stavební žárovzdorné materiály

Promat s.r.o.

 
Evropská 11/2758, Praha 6 – Dejvice, 160 00
 
+420 224 390 811
 
IČ: 60200375
DIČ: CZ60200375
Průmyslové obory

žárovzdorné materiály

Promat s.r.o.

 
ŽÁROVZDORNÉ MATERIÁLY - STAVEBNÍ ŽÁROVZDORNÉ MATERIÁLY
 
Žárovzdorné materiály jsou navržené tak, aby odolávaly vysokým teplotám a zachovávaly své vlastnosti i při vystavení ohni nebo extrémním tepelným podmínkám. Tyto žárovzdorné materiály jsou důležité pro mnoho průmyslových, stavebních a technologických aplikací, kde je vysoká teplota běžnou součástí výrobního nebo provozního procesu.
 
Existuje mnoho typů žárovzdorných materiálů, včetně:
 
1. Keramika: Keramické žárovzdorné materiály jsou běžně používány v žárovzdorných aplikacích díky své vysoké odolnosti vůči teplotám. Mezi ně patří například různé druhy žárovzdorných cihel, žárobetonů a izolačních materiálů.
 
2. Skleněná a keramická vlákna: Tyto vlákna mají vysokou tepelnou odolnost a jsou často používána jako izolační žárovzdorné materiály v zařízeních, které jsou vystaveny vysokým teplotám (průmyslové pece, kamna, krby, automobily, letadla atd)
 
3. Kalciumsilikátové desky: Vápenocementové desky jsou ceněny pro svoje vysoké izolační schopnosti, nízkou hmotnost a jednoduchou opracovatelnost.
 
4. Vermikulitové izolace: dnes velice rozšířený druh izolací oblíbený pro své jednoduché opracování, výborné izolační vlastnosti a všestranné použití např. v krbových kamnech a krbech.
 
Žárovzdorné materiály jsou klíčové pro bezpečnost a spolehlivost v mnoha odvětvích a aplikacích, včetně průmyslových pecí, automobilech, letectví, budov a mnoha dalších. Jejich vývoj a vylepšování jsou důležité pro zajištění ochrany lidského života a majetku před požáry a vysokými teplotami.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Požární systémy

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky