protipožární sklo

protipožární sklo - certifikované protipožární sklo

Promat s.r.o.

 
Evropská 11/2758, Praha 6 – Dejvice, 160 00
 
+420 224 390 811
 
IČ: 60200375
DIČ: CZ60200375
Průmyslové obory

protipožární sklo

Promat s.r.o.

 
protipožární sklo - certifikované protipožární sklo
 
Protipožární sklo je zásadní prvek ve stavbách, které slouží k ochraně životů a majetku v případě požáru. Jeho schopnost odolávat vysokým teplotám a zabraňovat šíření plamenů a kouře je klíčová pro zajištění bezpečnosti budov a prodlužuje čas na evakuaci. Bezpečnostní normy a předpisy vyžadují instalaci protipožárního skla ve veřejných budovách, a proto je důležité, aby majitelé budov a projektanti byli obeznámeni s jeho vlastnostmi a správným použitím.
 
Typy skel PROMAGLAS®:
 
  • Sklo Promat®-SYSTEMGLAS je vrstvené sklo odolné proti ohni s modifikovanými mezivrstvami.
  • Skla Promat®-SYSTEMGLAS nabízejí speciální protipožární vlastnosti a umožňují nové konstrukce jako celoprosklené stěny se silikonovými spárami nebo požární dveře se zvlášť úzkými rámy.
  • Skla Promat®-SYSTEMGLAS se používají v systémových konstrukcích PROMAGLAS® EI 30, EW 45, EI 60, EI 90.
  • Protipožární sklo PROMAGLAS® je vrstvené protipožární sklo tvořené z několika tabulí skla a protipožárními vrstvami, které jsou mezi ně vloženy. Tyto mezivrstvy se v případě požáru aktivují a vytvoří vysoce účinnou izolaci, která kromě zajištění celistvosti zabraňuje také pronikání sálavého tepla, a tím zahřívání a případnému vzplanutí hořlavých materiálů na neohřívané straně.
  • Skla PROMAGLAS® se používají pro požární prosklené konstrukce a požární prosklené dveře.
  • Protipožární sklo PROMAGLAS®-H je vrstvené protipožární sklo tvořené z několika tabulí skla a protipožárními vrstvami, které jsou mezi ně vloženy. Tyto mezivrstvy se v případě požáru aktivují a vytvoří vysoce účinnou izolaci, která kromě zajištění celistvosti zabraňuje také pronikání sálavého tepla, a tím zahřívání a případnému vzplanutí hořlavých materiálů na neohřívané straně.
  • Skla PROMAGLAS®-H se používají pro šikmá a vodorovná zasklení stropů a střech.
 
Skla Promat®-SYSTEMGLAS a skla PROMAGLAS® splňují třídy bezpečnosti dle ČSN EN 12600 uvedené v technických údajích pro jednotlivé typy skel PROMAGLAS® a Promat®-SYSTEMGLAS.
 
- Protipožární sklo PROMAGLAS® F1 je čiré protipožární sklo tvořené 2 tabulemi skla a protipožární gelovou vrstvou, která je umístěna mezi těmito tabulemi. Protipožární gelová vrstva se v případě požáru aktivuje, vytváří vysoce odolnou izolační vrstvu, která zajišťuje celistvost skla, zabraňuje prostup tepla a tím možnému vzplanutí hořlavých materiálů na odvrácené straně od požáru.
 
- Protipožární sklo PROMAGLAS® F1 se používá pro interiérové i exteriérové požární prosklené konstrukce a požární dveře třídy požární odolnosti  EI 30, 45, 60, 90 až 120. PROMAGLAS® F1-30 lze použít u konstrukcí, jejichž realizace je při použití běžných vrstvených protipožárních skel nemožná. Použitím kalených a vrstvených bezpečnostních skel je dosahováno vysokých bezpečnostních vlastností skla.
 
Instalace a údržba protipožárního skla: Správná instalace a údržba protipožárního skla jsou klíčové pro zachování jeho bezpečnostních vlastností. Je důležité zajistit, aby bylo protipožární sklo instalováno podle předpisů a doporučení výrobce, aby byla zajištěna optimální účinnost v případě požáru. Pravidelná údržba, kontrola a testování protipožárního skla jsou nezbytné pro identifikaci případných problémů nebo poškození a pro zajištění jeho správné funkce v případě nouze.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Požární systémy

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky