vysokoteplotní izolace

vysokoteplotní izolace - odolné vysokoteplotní izolace

Promat s.r.o.

 
Evropská 11/2758, Praha 6 – Dejvice, 160 00
 
+420 224 390 811
 
IČ: 60200375
DIČ: CZ60200375
Průmyslové obory

vysokoteplotní izolace

Promat s.r.o.

 
vysokoteplotní izolace - odolné vysokoteplotní izolace
 
Vysokoteplotní izolace jsou materiály navržené k omezování přenosu tepla při vysokých teplotách. Tyto vysokoteplotní izolace jsou obvykle používány v průmyslových aplikacích, jako jsou chemické závody, rafinerie, těžký průmysl a další zařízení, kde jsou vysoké teploty běžné. Hlavním cílem vysokoteplotních izolací je minimalizovat ztráty tepla, udržovat pracovní prostředí bezpečným a snižovat energetickou spotřebu.
 
Mezi běžné materiály používané pro vysokoteplotní izolace patří:
 
Minerální vlákna: Jedná se o vysokoteplotní izolace, kde je  materiál vyrobený z čedičových vláken. Minerální vlna je oblíbená díky své ceně, všestrannému použití, odolnosti vůči středně vysokým teplotám a schopnosti odolávat chemikáliím.
 
Keramické  a skleněné vlákno: Tento materiál vysokoteplotní izolace je vyroben z jemných keramických nebo skleněných vláken bez přidaných pojiv a je známý svou schopností izolovat při extrémně vysokých teplotách.
 
Kalciumsilikátové desky: Vápenocementové deskypro vysokoteplotní izolace jsou ceněny pro svoje vysoké izolační schopnosti, nízkou hmotnost a jednoduchou opracovatelnost.
 
Vermikulitové izolace: dnes velice rozšířený druh izolací oblíbený pro své jednoduché opracování, výborné izolační vlastnosti a všestranné použití např. v krbových kamnech a krbech.
 
Vysokoteplotní izolace jsou klíčovým prvkem pro bezpečné a účinné provozování zařízení, která generují vysoké teploty, a hrají důležitou roli při minimalizaci ztrát tepla a energetických nákladů.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Požární systémy

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky